Z organizačných dôvodov ZRUŠENÉ

Vážení priatelia.
Okrem toho, že sme sa s niektorými videli už v lete na kongrese rodín, chceli by sme zachovať tradične aj našu jesennú rodinnú víkendoFku i napriek tomu, že už dva roky sme sa nestretli. 🙂 Tentokrát vás pozývame opäť na Štrbské pleso pod heslom – BEZ ŠPECIÁLNYCH EFEKTOV.
Žijeme všetci v náročnej dobe a tak za úspech považujeme už len fakt, že si vyhradíte tento čas na spoločné stretnutie s ľuďmi, ktorých ste dlhšie nevideli a to, že sa vôbec stretneme.
Samozrejme bude tam opäť niekoľko zaujímavých hostí, ktorí sa nám prihovoria na aktuálnu tému, ale to najdôležitejšie vnímame ako čas byť spolu. Vidieť rodiny, ktoré sme už nevideli dva roky. Tak príďte sa ukázať len tak „aby sme boli spolu“ a bez „špeciálnych efektov“.
Veľmi sa na Vás tešíme a veríme, že sa uvidíme. A možno nejaký malý špeciálny efekt nás predsa len neminie. 🙂
Našim hlavným hosťom, ktorý sa nám prihovorí na tému ktorá sa nás všetkých bytostne dotýka, bude Tomáš Kriššák a bude to zaujímavé pre malých aj veľkých. Skrátka pre celú rodinu.

Téma: Siete pochopenia – ako si osvojiť nové návyky v digitálnej dobe, aby sme aj naďalej tvorili spokojné a zdravé rodiny

Prednáša: Tomáš Kriššák
Sociálne siete, mobilné technológie, digitálne platformy, videohry, streamovacie služby a mnohé iné sa stali neoddeliteľnou súčasťou našich životov. Mimo nenahraditeľnej pomoci a uľahčovania nespočetna úloh nám, ale tieto technológie priniesli aj problémy, riziká a komplikácie, ktoré sme si ešte pred pár rokmi nedokázali ani predstaviť.
Cieľom workshopov a prednášok s odborníkom na informačnú bezpečnosť, Tomášom Kriššákom, bude spoznať, čo je to informačná bezpečnosť a akým rizikám čelia dnešné rodiny a spoločnosť, ale aj to, ako sa naučiť s technológiami žiť bezpečne a tak, aby sme z toho benefitovali nielen my, ale aj členovia našich rodín a dokázali tak rozvíjať možnosti pre lepšiu budúcnosť celého Slovenska.

1. workshop – pozrieme na to, ako bola v spoločnosti formovaná jej udržateľnosť a schopnosť spolupráce, či sociálnej kohézie. Povieme si, akú rolu v tomto procese vytvárania spojení v rodine a kolektívoch zohráva oxytocín a ako tieto skutočnosti a vedomosti pretaviť do praktického života, aby sme sa stali odolnejšími voči vplyvom dezinformácií a posilnili tak aj svoju integritu potrebnú pre posilnenie súdržnosti celej spoločnosti.
V prednáške bude predstavený princíp gaussovej krivky, ktorá sa v dobe sociálnych sietí vychýlila smerom k extrémom a čo môžeme každý urobiť, aby sme tento jav zvrátili a napravili.

2. workshop – pestovanie vzťahu so sebou samým je základom pre stabilnejšie a kvalitnejšie duševné zdravie, ktoré určuje aj náš vzťah s naším okolím a vôbec schopnosť v živote dosiahnuť rôzne úspechy. Povieme si viac o tom, ako sa naučiť nájsť balans medzi prácou, rodinou, voľným časom a časom na seba a svoje vnútro. Povieme si tiež viac o existencii našeho ja, ktoré mnohokrát pre rýchlosť dnešnej doby a príval povinností, či podnetov mnohí nemáme šancu zažiť a cítiť celé roky.

3. workshop pre deti – Slobodovo – výlet do mesta Slobodovo v 30.tych rokoch 20.teho storočia. Deti sa počas workshopu naučia veľa zo Slovenskej histórie, ale tiež si otestujú svoju schopnosť spolupráce, solidarity, či empatie.

4. workshop pre deti – prečo som homo ludus (človek hravý) a prečo je to v poriadku. Prednáška určená pre deti, ktoré sa radi hrajú a objavujú svet cez interaktívne prostredie počítačových hier. Prednáška by sa zamerala na málo preskúmaný potenciál rozvoja intelektu a osobnosti človeka cez rôzne vzdelávacie hry, kde možnosť aktívne vytvárať príbeh, ovplyvňovať dianie, formovať osudy, aktívne prináša do života mladých ľudí dôležitú hodnotovú výbavu, s ktorou môžu pracovať a benefitovať z nej po zbytok života.

Niečo viac o Tomášovi z jeho predošlých projektov:

Miesto: Hotel TRIGAN*** Štrbské pleso
Termín 28.-31.10.2022

Ceny s pobytom:
Tento rok bude po skončení prebiehať stretnutie ADRA dobrovoľníkov s inšpiratívnym večerom „Som ADRA pozitívny“ – pri účasti aj na pondelkovom ADRA večeri platia príplatky uvedené v zátvorke.
dospelý na lôžku 195 € (do utorka +75€) – pobyt so stravou (polpenzia, sobota plná strava)
dospelý na prístelke 160 € (do utorka +60€) – pobyt so stravou (polpenzia, sobota plná strava)
dieťa do 14,99 rokov na lôžku 140 € (do utorka +50€) – pobyt so stravou (polpenzia, sobota plná strava)
dieťa do 14,99 rokov na prístelke 110 € (do utorka +40€) – pobyt so stravou (polpenzia, sobota plná strava)
jedno dieťa do 7,99 rokov na prístelke 0 € pobyt so stravou – iba pri obsadení izby min. 2 platiacimi dospelými osobami
jedno dieťa do 2,99 rokov bez nároku na lôžko a služby 0 €
V cene je ZDARMA 2x vstup do hotelového wellness

poplatok za vystavenie rekreačného poukazu 10 € (platí pre Slovenských účastníkov)

Načítanie mapy…

Prihlásenie

Na túto udalosť sú rezervácie ešte/už zatvorené.


Zdieľať:

Web by DUMAS